Review and Prices
Manufacturer details :
Manufacturer : Hyosung.
model : Hyosung GV650 EFI.
PRICE : 3,50,000.
VEHICLE SUMMARY | |
| Name: | GV650 EFI |
| Type: | Sports |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Displacement: | 2647 cc |
| Engine: | Liquid Cooled DOHC 4 Valve. |
| Maximum Power: | 80hp @ 90000 rpm |
| Maximum Torque: | |
| Gears: | 1 Down, 4 Up |
| Clutch: | |
| Bore: | |
| Stroke: | |
| No. of Cylinders: | |
| Cylinder Configuration: | |
| Valve Per Cylinder: | |
| Chassis Type: | NA |
| Cooling Type: | Liquid Cooling |
| Carburetor: | NA |
DIMENSIONS | |
| Length: | 2430 mm |
| Width: | 840 mm |
| Height: | 1150 mm |
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Fuel Guage: | Digital |
| Self Start: | ✓ |
| Tacho Meter: | Analogue |
| Trip Meter: | Digital-2 |
| Alloys: | ✓ |
| Warranty: | NA |
| Speedometer: | Digital |
| Passenger Footrest: | ✓ |
| Passenger Backrest: | x |
| Step-up Seat: | ✓ |
| Pass-light: | ✓ |
| Low Fuel Indicator: | ✓ |
| Low Oil Indicator: | ✓ |
| Low Battery Indicator: | x |
| High Oil Temp. Indicator: | x |
| Choked Air Filter Indicator: | x |
No comments:
Post a Comment