Review and Prices
Manufacturer details :
Manufacturer : Hyosung.
model : Hyosung RT125D.
PRICE : 2,00,000(NEARLY).
VEHICLE SUMMARY | |
| Name: | RT125D |
| Type: | Sports |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Displacement: | 124 cc |
| Engine: | DOHC 4 valve, oil cooled. |
| Maximum Power: | 13.5 hp @ 10000 rpm |
| Maximum Torque: | 10000 rpm |
| Gears: | 1 Down, 4 Up |
| Clutch: | |
| Bore: | |
| Stroke: | |
| No. of Cylinders: | |
| Cylinder Configuration: | |
| Valve Per Cylinder: | |
| Chassis Type: | NA |
| Cooling Type: | Liquid Cooling |
| Carburetor: | NA |
DIMENSIONS | |
| Length: | 2085 mm |
| Width: | 840 mm |
| Height: | 1125 mm |
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Fuel Guage: | Digital |
| Self Start: | ✓ |
| Tacho Meter: | Analogue |
| Trip Meter: | Digital-2 |
| Alloys: | ✓ |
| Warranty: | NA |
| Speedometer: | Digital |
| Passenger Footrest: | ✓ |
| Passenger Backrest: | x |
| Step-up Seat: | ✓ |
| Pass-light: | ✓ |
| Low Fuel Indicator: | ✓ |
| Low Oil Indicator: | ✓ |
| Low Battery Indicator: | x |
| High Oil Temp. Indicator: | x |
| Choked Air Filter Indicator: | x |
No comments:
Post a Comment