Review and Prices
Manufacturer : honda.
model : kenetic 45.




price : 41360
vehicle summary :
| Make | Kinetic |
| Model | 4S |
| Variant | - |
| Starting | SelfStart KickStart |
Fuel Efficiency
| Fuel Economy | 55 kmpl |
| Fuel Capacity | 7 litre |
| Fuel Reserve | - |
| Fuel Type | Petrol |
| Charging Duration | - |
Engine Parameters
| Engine Type | 4-Stroke SingleCylinder AirCooled |
| Displacement | 113.5 cc |
| Compression Ratio | 10.1:1 |
| Maximum Power | 7.2@7500 BHP@RPM |
| Maximum Torque | 7.7@5000 Nm@rpm |
| Bore | 50 mm |
| Stroke | 57.8 mm |
| Ignition | CDI |
Dimensions
Drive Train | Length | 1750 mm |
| Height | 1075 mm |
| Width | 665 mm |
| Clearance | 120 mm |
| Saddle Height | - |
| Curb Weight | 104 kg |
| Total Weight | - |
| Weight Carrying Capacity | - |
| Chassis | - |
| Clutch | Dry Centrifugal |
| Gear Box | Auto gear, Variomatic |
No comments:
Post a Comment