Ducati Multistrada 1200
Review and PricesManufacturer details :
Manufacturer : Ducati.
model : Multistrada 1200 Touring.
On Road Price
Rs. 22,90,400* Mumbai. May vary.
VEHICLE SUMMARY | |
| Name: | Multistrada 1200 |
| Model: | Touring |
| Type: | Sports |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Displacement: | 1198.4cc |
| Engine: | L-Twin Cylinder, Desmodromic |
| Maximum Power: | 150 Bhp @ 9250 rpm |
| Maximum Torque: | 119 Nm @ 7500 rpm |
| Gears: | 6 Speed |
| Clutch: | Light action, wet, multiplate clutch |
| Bore: | 106 |
| Stroke: | 67.9 |
| Chassis Type: | Tubular steel Trellis frame |
| Cooling Type: | Liquid Cooling |
DIMENSIONS | |
| Length: | N/A |
| Width: | N/A |
| Height: | N/A |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Weight: | 192.00 kg |
| Fuel Tank: | 20.00 ltrs |
| Wheelbase: | 1530.00 mm |
| Wheel Type: | 10 spokes in light alloy |
| Wheel Size: | 120/70 ZR17 - 190/55 ZR17 mm |
| Tubeless: | ✓ |
| Colors: | Red (racing grey / black) - Arctic white (racing grey / black) - Diamond black (racing grey / black) |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
No comments:
Post a Comment