Xite K103
Review and PricesManufacturer details :
Manufacturer : Kabirdass Motor Company LTD.
model : Xite K103
On Road Price
Rs. 32,000* Mumbai. May vary.
VEHICLE SUMMARY | |
| Name: | K103 |
| Type: | Scooterette |
| Top Speed: | 25kph |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Engine: | Vrla Deep Discharge |
| Maximum Power: | 20 Ah |
| Gears: | Automatic |
| Clutch: | 0 |
DIMENSIONS | |
| Length: | 1760.00 mm |
| Width: | 760.00 mm |
| Height: | 1040.00 mm |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Wheel Size: | 3" X 16" mm |
| Tubeless: | x |
ACTIVE AND PASSIVE SAFETY | |
| Stand Alarm: | x |
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Self Start: | ✓ |
| Alloys: | ✓ |
| Passenger Footrest: | x |
| Passenger Backrest: | x |
| Step-up Seat: | x |
| Pass-light: | x |
| Low Fuel Indicator: | x |
| Low Oil Indicator: | x |
| Low Battery Indicator: | x |
| High Oil Temp. Indicator: | x |
| Choked Air Filter Indicator: | x |
No comments:
Post a Comment