EBike QQ
Review and PricesManufacturer details :
Manufacturer : EBike India.
model : QQ.
On Road Price
N/AVEHICLE SUMMARY | |
| Name: | |
| Type: | Scooterette |
| Top Speed: | 30kph |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Displacement: | 0cc |
| Engine: | Brushless Motor |
| Maximum Power: | 240W |
| Maximum Torque: | NA |
| Gears: | Automatic |
| Clutch: | NA |
| Bore: | 0 |
| Stroke: | 0 |
| Chassis Type: | NA |
| Carburetor: | NA |
| Motor Power: | NA |
| Motor Range: | NA |
| Paddling Arrangement: | NA |
DIMENSIONS | |
| Length: | N/A |
| Width: | N/A |
| Height: | N/A |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Electrical System: | NA |
| Headlamp: | NA |
| Battery Type: | Lead Acid Sealed Maintenance free |
| Battery Voltage: | 48 V |
| Battery Capacity: | 22 AH |
| Battery Charger Type: | 220 V |
| Horn: | NA |
| Wheel Type: | NA |
| Wheel Size: | NA mm |
| Tubeless: | x
|
| Colors: | White |
ACTIVE AND PASSIVE SAFETY | |
| Suspension(Front): | NA |
| Suspension(Rear): | NA |
| Brakes: | NA |
| Brakes(Rear): | NA |
| Stand Alarm: | x
|
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Fuel Guage: | None |
| Self Start: | ✓ |
| Tacho Meter: | None |
| Trip Meter: | None |
| Alloys: | x
|
| Warranty: | NA |
| Speedometer: | Analogue |
| Passenger Footrest: | ✓ |
| Passenger Backrest: | x
|
| Step-up Seat: | x
|
| Pass-light: | x
|
| Low Fuel Indicator: | x
|
| Low Oil Indicator: | x
|
| Low Battery Indicator: | ✓ |
| High Oil Temp. Indicator: | x
|
| Choked Air Filter Indicator: | x
|
No comments:
Post a Comment