GenXT Evera E-Royale
Review and PricesManufacturer details :
Manufacturer : GENXT POWER INDIA LTD.
model : GenXT Evera E-Royale.
On Road Price
N/AVEHICLE SUMMARY | |
| Name: | Evera E-Royale |
| Type: | Moped |
| Top Speed: | 25kph |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Engine: | 24V DC Motor |
| Gears: | Automatic |
DIMENSIONS | |
| Length: | N/A |
| Width: | N/A |
| Height: | N/A |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Fuel Tank: | 50.00 ltrs |
| Battery Type: | 2 x 12V Sealed Lead Acid Battery |
| Battery Voltage: | 24V |
| Wheel Type: | Steel Rims |
| Tubeless: | x
|
ACTIVE AND PASSIVE SAFETY | |
| Stand Alarm: | x
|
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Fuel Guage: | None |
| Self Start: | x
|
| Tacho Meter: | None |
| Trip Meter: | None |
| Alloys: | x
|
| Speedometer: | None |
| Passenger Footrest: | x
|
| Passenger Backrest: | x
|
| Step-up Seat: | x
|
| Pass-light: | x
|
| Low Fuel Indicator: | x
|
| Low Oil Indicator: | x
|
| Low Battery Indicator: | x
|
| High Oil Temp. Indicator: | x
|
| Choked Air Filter Indicator: | x
|
No comments:
Post a Comment