RK Motors Snappy
Review and Prices Manufacturer details :
Manufacturer : RK motors.model : Snappy 1.8.
On Road Price
N/AVEHICLE SUMMARY | |
| Name: | Snappy |
| Model: | 1.8 |
| Type: | Scooterette |
| Top Speed: | 25kph |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Engine: | < 250W |
| Gears: | Automatic |
DIMENSIONS | |
| Length: | N/A |
| Width: | N/A |
| Height: | N/A |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Weight: | 60.00 kg |
| Battery Type: | SLA |
| Battery Voltage: | 36V/48V |
| Tubeless: | x |
ACTIVE AND PASSIVE SAFETY | |
| Stand Alarm: | x |
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Fuel Guage: | None |
| Self Start: | x |
| Tacho Meter: | None |
| Trip Meter: | None |
| Alloys: | x |
| Speedometer: | Analogue |
| Passenger Footrest: | x |
| Passenger Backrest: | x |
| Step-up Seat: | x |
| Pass-light: | x |
| Low Fuel Indicator: | x |
| Low Oil Indicator: | x |
| Low Battery Indicator: | x |
| High Oil Temp. Indicator: | x |
| Choked Air Filter Indicator: | x |
No comments:
Post a Comment