Demak Wolf
Review and PricesManufacturer details :
Manufacturer : Demak.
model :Wolf.
Expected Price
N/AExpected End 2011
VEHICLE SUMMARY | |
| Name: | Wolf |
| Type: | Commuter |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Displacement: | 150cc |
| Engine: | Single Cylinder, 4 Strokes |
| Maximum Power: | NA |
| Maximum Torque: | NA |
| Gears: | 5 Manual |
| Clutch: | NA |
| Bore: | 0 |
| Stroke: | 0 |
| Cooling Type: | Air Cooling |
| Motor Power: | NA |
| Motor Range: | NA |
| Paddling Arrangement: | NA |
DIMENSIONS | |
| Length: | 1990.00 mm |
| Width: | 800.00 mm |
| Height: | 1115.00 mm |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Weight: | 120.00 kg |
| Electrical System: | NA |
| Headlamp: | NA |
| Battery Type: | NA |
| Battery Voltage: | 12V |
| Battery Capacity: | 7AH |
| Battery Charger Type: | NA |
| Horn: | NA |
| Wheel Type: | Alloys |
| Wheel Size: | 2.75-18 - 3.50-18 mm |
| Tubeless: | x
|
| Colors: | Yellow, Black |
ACTIVE AND PASSIVE SAFETY | |
| Suspension(Front): | NA |
| Suspension(Rear): | NA |
| Brakes: | Disk |
| Brakes(Rear): | Drum |
| Stand Alarm: | x
|
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Fuel Guage: | Analogue |
| Self Start: | ✓ |
| Tacho Meter: | None |
| Trip Meter: | None |
| Alloys: | ✓ |
| Warranty: | NA |
| Speedometer: | Analogue |
| Passenger Footrest: | ✓ |
| Passenger Backrest: | x
|
| Step-up Seat: | x
|
| Pass-light: | ✓ |
| Low Fuel Indicator: | ✓ |
| Low Oil Indicator: | x
|
| Low Battery Indicator: | x
|
| High Oil Temp. Indicator: | x
|
| Choked Air Filter Indicator: | x
|
No comments:
Post a Comment