Kanda Lovely
Review and PricesManufacturer details :
Manufacturer : Kanda.
model :Kanda Lovely.
On Road Price
Rs. 32,000* Mumbai. May vary.
VEHICLE SUMMARY | |
| Name: | Lovely |
| Type: | Scooterette |
| Top Speed: | 26kph |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Engine: | Sealed Acid Battery |
| Maximum Power: | 48V 22Ah, 245 W |
| Clutch: | 125 |
| Motor Range: | 70 Km |
DIMENSIONS | |
| Length: | N/A |
| Width: | N/A |
| Height: | N/A |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Weight: | 73.40 kg |
| Ground Clearance: | 125.00 mm |
| Tubeless: | x |
| Colors: | Red, Blue |
ACTIVE AND PASSIVE SAFETY | |
| Stand Alarm: | x |
COMFORT AND CONVENIENCE | |
| Self Start: | ✓ |
| Alloys: | ✓ |
| Passenger Footrest: | ✓ |
| Passenger Backrest: | x |
| Step-up Seat: | x |
| Pass-light: | x |
| Low Fuel Indicator: | x |
| Low Oil Indicator: | x |
| Low Battery Indicator: | x |
| High Oil Temp. Indicator: | x |
| Choked Air Filter Indicator: | x |
No comments:
Post a Comment