KTM 990 Adventure R
Review and PricesManufacturer details :
Manufacturer : KTM.
model :KTM 990 Adventure R.
Expected Price
Rs. 13,00,000* Mumbai. May vary.
Expected Soon Via Bajaj
VEHICLE SUMMARY | |
| Name: | 990 Adventure R |
| Type: | Naked |
ENGINE SPECIFICATIONS | |
| Engine: | 999cc |
| Gears: | 6 Manual |
| Clutch: | 0 |
| Bore: | 101 |
| Stroke: | 62.4 |
| Engine Block Material: | Aluminum Alloy |
| Chassis Type: | Tubular Chromoly Space Frame, Powder Coated |
DIMENSIONS | |
| Length: | N/A |
| Width: | N/A |
| Height: | N/A |
OTHER SPECIFICATIONS | |
| Weight: | 199.00 kg |
| Ground Clearance: | 296.00 mm |
| Fuel Tank: | 22.00 ltrs |
| Wheelbase: | 1570.00 mm |
| Tubeless: | x |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
No comments:
Post a Comment